לטייל באורוגוואי זה אופציה מעולה בעיקר בקיץ. יש חופים לכל טעם. אני במיוחד אוהבת פונטה דל אסטה PUNTA DEL ESTE, פונטה דל דיאבלו PUNTA DEL DIABLO וקבו פולניו CABO POLONIO.
פונטה דל אסטה היא עיר נופש עם הרבה חיים בקיץ לצעירים בעיקר, עם הרבה מסיבות וחופים מעולים איפה שאפשר גם לעשות ספורט ימי. יש הרבה מסיבות והמון חיים. מינואר עד תחילת מרס אפשר לפגוש תיירים מכל דרום אמריקה, בעיקר מפרגוואי, ארגנטינה וברזיל שבאים לחודש נופש. עיר נופש ללא הפסקה איפה שהיום מתחיל בשעה 15 עם ארוחת צהריים, קפיצה לים בשעה 16 עד 20 והמסיבות מתחילות רק אחרי חצות וכמובן "סיאסטה" כדי שיהיה כוח לרקוד עד עור הבוקר!
פונטה דל דיאבלו וקבו פולוניו הן ערי נופש בסגנון אחר, פחות בורגני, עם טבע מרהיב וגם הרבה חיים לצעירים שאוהבים דיונות וחופים בתוליים יותר.
למי שאוהב לאכול, אז אי אפשר לא לאכול אסדו טוב, צ'יביטו, פסטה מעולה בכל צורה, שניצל נפוליטנה, אמפנדס, נקניקיות (פנצ'וס) וכמובן לקינוח עוגת צ'חה או פלאן עם ריבת חלב. הרשימה של דברים שיש לטעות כל כך ארוכה!!!!
אני ממליצה גם קפיצה למחוז קולוניה COLONIA, לביקור בין יום בקולוניה דל סקרמנטו (COLONIA DEL SACRAMENTO) ברובעה העתיק (BARRIO HISTORICO) של העיר, מאז שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית הפכו אותה בשנים האחרונות לאחד מיעדי התיירות המרכזיים. הטיול מאוד נחמד, אפשר לשכיר אופניים או קולנועית או סתם פשוט ללכת ולגלות את המגדלור, הכנסייה, מוזיאונים קטנים ואפילו לסיים את הביקור על שפת הנהר RIO DE LA PLATA בחוף של חול לבן שאין כמוהו. אם כבר רעבים אז אפשר לאכול באחת המסעדות המקסימות שיש ולקינוח אפילו לנסות קצת את המזל בקזינו.
למי שאוהב טיול עירוני אז חייב במונטבידאו לעשות סיור מודרך בPALACIO LEGISLATIVO ( בית הנבחרים), אם אתם ביום ראשון אז מומלץ לטייל בשוק הפשפשים (FERIA TRISTAN NARVAJA ) ליהנות משוק ירקות, בגדים וכל מיני דברים ישנים ועתיקות. זו חגיגה לאוהבי מציאות ועתיקות.
רצוי מאוד להגיע לעיר העתיקה ולהיכנס למוזאון טורס גרסיה TORRES GARCIA (בתחילת המדרחוב) לעשות סיבוב בכיכר שבהמשך PLAZA MATRIZ ולהיכנס למוזאון של הצייר גורביץ (על יד הכנסייה). לאחר טיול כזה, כדאי להמשיך לכיוון הנמל ולהיכנס לשוק הנמל MERCADO DEL PUERTO , להגיע לROLDOS ולשתות MEDIO Y MEDIO (חצי –חצי) ולאכול באחת המסעדות. אני במיוחד אוהבת להתיישב מול המנגל ולבחור ישר מהמנגל PARRILLA משהו מכל הדברים הטעימים שיש על האש! אפשר כדי לעשות "קצת ספורט" להיכנס למוזיאון הקרנבל שעל יד שוק הנמל וללמוד קצת על הקרנבל הכי ארוך בעולם, כן, כן, זה באורוגוואי ולא בברזיל או ארגנטינה, 40 יום של חגיגות והופעות מאמצע ינואר לתחילת מרס. הכי מיוחד, בפברואר, לראות את תהלוכת ה"LLAMADAS" שזה תהלוכה של הלהקות השחורות. בעבר האריסטוקרטיה במונטבידאו היתה חוגגת קרנבל עם תהלוכה ברחוב המרכזי ומסיבות תחפושות ולעבדים השחורים שלהם נתנו הזדמנות לחגוג בנפרד. המסורת נשארה עד היום אז יש תהלוכה כללית ואחת נפרדת שקוראים לה LLAMADAS (קריאות כי היו קראים לשחורים מהשכונות להצטרף בנגינת התופים ברחובות) הלהקות השחורות יוצאות לרחובות עם לבוש מסורתי ומאות תופים בסגנונות שונים וקראים לעם לבוא לחגיגה. היום יש הרבה לבנים שהצטרפו לחגיגות והם חלק מלהקות אלו.
כמובן לישראלית שנולדה באורוגוואי כל הטעמים ומקומות אלו הם חלק מההיסטוריה שלי, אז היום כאימא, חוזרת עם ילדי לכל המקומות האלו. עדיין יש דברים שעוד לא סיפרתי ואפשר לגלות במידנה הקטנה הזו וכמובן יש עוד מקומות שאפילו אני שאוהבת כל כך לטייל עוד לא ביקרתי אבל זה נשאר לטיול הבאה!
ג'אנט סוירזנסקי

CarnavalWeekLasLlamadasParade1390503235