ויזה ומעברי גבול

ישראלים לא צריכים להצטייד בויזה מראש כדי לבקר באורגוואי.

המדינה מעניקה לתיירים אשרת שהייה אוטומטית ל-90 יום בחותמת על גבי כרטיס לתיירים שיוצמד לדרכון, אותו יש לשמור אם אינכם חפצים בתשלום קנס או קשיים בהארכת אישור שהייה . במידה ותרצו להאריך את משך השהייה שלכם, תוכלו לפנות למשרד ההגירה שכתובתו במונטווידאו : Misiones 1513 ולקבל 90 יום נוספים

לארגנטינה תוכלו לעבור בקלות בעזרת אוטובוס, רחפת או בטיסה קצרה של כ50 דקות. לברזיל תוכלו לחצות אפילו ברגל , דרך מעבר הגבול, אליו תגיעו באוטובוס. כמובן יש גם טיסות סדירות לרוב היעדים המרכזיים (ריו דה ג'ניירו וסאן פאולו)

שגרירויות

שגרירות אורוגוואי בישראל
כתובת: רחוב שנקר 4 הרצליה פיתוח.
טלפון: 09-9569611/2
פקס:09-9515881

שגרירות ישראל באורוגוואי-מונטווידאו
פתוחה בימי שני עד שישי, 9 בבוקר עד 12 בצהריים.
כתובת: Dr. Luis Bonavita 1266
Tower 4 Floor 9

טלפון: 598-2-6288733
פקס: 598-2-6244245
אי מייל: INFO@MONTEVIDEO.MFA.GOV.IL

למה כדאי לנסוע?

אורוגוואי היא לא מדינה פופולרית בקרב הטיילים הישראלים וחבל שכך.

נכון, היא לא התברכה בנופים הדרמטיים של ארגנטינה ובמזג המוזיקלי של ברזיל, אבל מי שמתגעגע הביתה, ימצא בה מקום מנוחה חם, ביתי וקטן ממדים ביחס לשכנותיה גדולות, שמאוד מזכיר את ממדי הארץ. באורוגואי תמצאו חופי-ים יפים ומגוונים, בשר נהדר ,מוזיקה ותיאטרון משובחים , נופים ירוקים ,הרים מתונים ואנשים לבביים. כמובן, כמו בכל דרום אמריקה, גם כאן יהיה נבון לנהוג זהירות.

תיירים המבקרים באורוגוואי ומשלמים בכרטיסי אשראי,
אז דעו לכם שיש לכם פטור ממע"מ בשיעור של 22 % !

שפה רשמית

השפה הרשמית היא ספרדית והדת הרשמית (כן, יש כזה דבר) היא הנצרות. כדאי לכם להכין מראש מילון שימושי קטן הכולל בקשות בסיסיות. ה"אורוגואשוס" לא חזקים בשפות זרות, ולמרות הרצון הטוב להושיט עזרה, היכולות באנגלית ובצרפתית בסיסיות, למרות ששתי השפות נלמדות בתיכון.

כספים

המטבע המקומי נקראה הפסו האורוגוואי. ערכו של הפסו בהשווא לדולר משתנה לעיתים קרובות, והוא נע כעת סביב ה-20 פסו לדולר אמריקני אחד. מטבע זר אפשר להחליף בבנק , אבל החלופה העדיפה היא ה"קאסה דה קאמביו" , בהם תקבלו שירות מהיר יותר ושער טוב יותר. לא כל עסק יסכים לקבל טרוולר צ'אקס, אך בכל מרכז יש כספומט זמין שמקבל מגוון גדול של כרטיסי אשראי . על פי חוק ניתן למשוך בהם דולרים בסכום של עד 300 דולר או סכום השווה בפסוס.

רוב העסקים , כולל מלונות והוסטלים, מקבלים כרטיסי אשראי אם כי בחלקם יגבו מכם עמלה על השימוש בהם. האוכל כאן לא זול וגם לא הלינה, אך מחירי התחבורה המקומית סבירים בהחלט.

מתי להגיע ולאיזה מזג אוויר לצפות?

הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 10 מעלות בחורף ל35 מעלות בקיץ. החורף קר וגשום (לעתים עם רוחות חזקים), והקיף חמים ונוח , למרות שהלבוש הפרקטי ביותר לעונה זו הוא בשיטת השכבות –מעיל קל בבוקר שבטוח תפשטו עד הצהדיים ושוב תלבשו בשעות הערב. ככה זה, הפערים בין בוקר, צהריים וערב מורגשים היטב. בפברואר (שיא הקיץ) כמעט בטוח יפתיעו אתכם יום-יומיים גשומים. הקיץ, בין החודשים דצמבר למרץ, הוא העונה המומלצת לבקר כאן, אז, חם בחוץ וטמפרטורת המים בחופי הים היפים של אורוגואי טובה לרחצה. מי שיגיע בעונות המעבר ימצא חופים נטושים, אך לא מן הנמנע שיתמזל מזלו ויוכל ליהנות מכמה ימים חמים הנקראים "וורנישו" ("קיץ קצר"- שהם כמה ימים חמים מחוץ לעונה) שיאפשר לו לרחוץ בים. וכמובן, ישנם האתרים ההיסטוריים וחיי התרבות של ממונטבידאו, עיר הבירה , וחוות הבקר המפורסמות מחוץ לעיר (ה"אסטאנסיאס") אשר בחלקם ניתן להתאכסן ולחוות את החיים הכפריים וליהנות מהטבע.