יינות אורוגוואי – דרך היין האזורי

מסתבר שהמיקום הגיאוגרפי המצוין של אורוגוואי, הוא זה שאפשר לה להיות בשנים האחרונות אחת היצרניות המובילות של יין ולפזר את הבשורה לא רק

לאזור, אלא על פני מדינות רבות בעולם.

אזורי הכרמים שלה, מתפרסות על פני קווי רוחב 30 ו- 35 הדרומיים, בדיוק כמו ארגנטינה, צ'ילה, אוסטרליה וניו-זילנד הידועות כיצרניות יין מוכרות ברחבי העולם.

באזורי קו החוף ,Litoral ובמחוז המרכז, קיימים אין ספור יקבים שמספריהם הולך וגדל מדי שנה, היקבים הבולטים נמצאים באזורים מרכזיים כמו: קולוניה

Colonia ,קרמלו Carmelo ,קנלונס Canelones ,ריברה Rivera וכמובן מונטווידאו.

tannat

Tannat הטוב בעולם הזן גדל כאן...

Tannat הטוב בעולם הזן גדל כאן…

באדמת חרסית, עם שמש רוב ימות השנה ,גשמים ,וטמפרטורות המאפיינות את המדינה כבעלת אקלים ממוזג ממוצע, כרמי אורוגוואי "נחים" על קרקע סלעית וגם לאורך מישורים גליים – לעתים קרובות נדמה שנופם של הכרמים ,מזכירים לרבים המבקרים בהם, איזורים בצרפת שבעצם היא מדינת המקור לכל הזנים שהגיעו לכאן.

בנוסף לידע יוצא הדופן ואיכויותיהם של יצרני היין האורוגוואי , האקלים וקרקע מצליחים לחיות בהרמוניה מושלמת, כדי שזנים כמו: ענבי מרלו, קברנה סוביניון, מלבק וטאנת (Tannat) יצליחו לקבל פרסים בן-לאומיים בתחרויות המתקיימות בענף זה.

ללא ספק – שילובם של הגורמים לייצור היין המושלם הפכה את אורוגוואי כמקום מפגש ויעד תיירותי עבור אוהבי וחובבי יין מרחבי העולם, גם בגלל העובדה שניתן לשלב בין תיירות פנים, סיור בחופים הרבים לאורכה של המדינה, ניתן להוסיף גם לאג'נדה שלכם ביקור וטעימה באיזה יקב-או שניים, התענוג כולו שלכם…..

בתקופה האחרונה הוקמו עמותות שונות המקשרות בין יצרני יין לבין המגזר הפרטי על מנת לעמוד בקצב התעניינות הגובר מצד המקומיים והתיירים המגיעים למדינה היפה.

לפיכך, היקבים מקדמים את מה שנקרא "דרך היין" ועובדים מאוד קשה כדי לשפר את מתקניהם ולבנות ולשחזר את הבניינים שלהם עם חדרי טעימות משופרים, מוזיאוני יין, מסעדות ובוטיקים איכותיים המאשרים כולם שהיין האורוגוואי בא לכאן כדי להישאר