אטרקציות תיירותיות

מונטווידאו, בירת אורוגוואי ,כמה קטנה שהיא, אך מלאת אטרקציות בעלות עניין רב ,ללא ספק המבקרים בה לא יישארו אדישים לנוכח ביקור בה.
מונטווידאו שממוקמת על גדות ריו דה לה פלטה, ונהנית מאקלים מתון ללא חורפים קשים או לקיצים חמים. עיר קטנה זו, שאינה ידוע ומוכרת לרבים ,המרוחקת מעט ממסלולי התיירות המרכזיים, מציעה שפע של מקומות בילוי אטרקטיביים ובעלי עניין תיירותי שיהיה חבל לפספס, ומין הראוי שנציין כמה מהם באתר זה.
בעיר זו חיה כמחצית מאוכלוסיית המדינה, שאר המחוזות הנמצאים מחוץ לבירה נקראים Interior וכך הוא מזוהה על ידי תושבי העיר המונטווידאנים (Montevideanos).

איזור זה הנמצא מחוץ לעיר הוא למעשה השטח החקלאי ובו טמונים אוצרות טבע מדהימות שתוכלו לעיין בשאר האתר תחת הכותרות:

מדהימות שתוכלו לעיין בשאר האתר תחת הכותרות:
נופי אורוגוואי
והנהרות של אורוגוואי

איזור זה מאופיין באחוזות גדולות עם שטחי מרעה רחבים בה החקלאות ותיירות הפנים והאקולוגית משגשגות.
מונטווידאו ,למרות היותה עיר קטנה, שחיים בה כ-1.5 מיליון תושבים, הופך אותה למקום אידיאלי לגור בה, אין פקקים, אך מי שמטייל בה, יגלה שאין כאן שירותים נוספים הקיימים במרבית מדינות העולם כגון: רכבות תחתיות או חשמליות ,התחבורה הציבורית העיקרית הוא האוטובוס, ברגע שתטיילו כאן מעט, אתם תגלו שכל זה לא נדרש כדי להגיע ממקום למקום.
בעיר קיימים איזורים רבים בהם נראה בניינים ומבנים בגדלים שונים, במיוחד באיזור של מרכז העיר וליד קו החוף אך מנגד, ניתן לראות את האיזורים האופקיים עם השכונות בעלות הווילות הרבות, במיוחד בפרברי הבירה בגלל אופי מעניין זה, ניתן להגדיר את מונטווידאו כעיר אנכית ואופקית.

העיר דורגה לא מזמן כהעיר עם איכות החיים הטובה ביותר בדרום אמריקה במקום ה-77 בדירוג העולמי, אחריה בואנוס איירס (במקום ה-78) וסנטיאגו דה צ'ילה (במקום ה-85) על פי ניתוח מחקרי מאת חברת הייעוץ Mercer Human Resource Consulting.

העיר העתיקה וכיכר העצמאות ~ Ciudad Vieja y Plaza Independencia

העיר העתיקה (מרכז היסטורי) שבו שוכנים: הקתדרלה, מבנה ה-Cabildo, המוזיאונים היסטוריים, מרקדו דל פוארטו (שוק הנמל) והסמטאות הקסומות, הופכים את הטיול שלנו בעיר למעניין ומגוון יותר.

הכניסה לעיר העתיקה המומלצת ביותר היא כמובן דרך שער הסיודדלה Puerta de la Ciudadela הממוקמת בסמוך לכיכר העצמאות , בעבר הרחוק שער זה שימש כמגן העיר עם חומות סביב , למרבה הצער (או המזל – תלוי איך מסתכלים על זה..) החומות נהרסו מזמן, ורק השער היפה עומד עדיין איתן וכעדות אילמת על מה התרחש כאן בעבר.

בשעות אחה"צ והערב, סמטאות העיר העתיקה מתעוררים לחיים והופכים את המקום לבילוי המועדף על המבלים הרבים, פאבים אינטימיים מקומיים פותחים את שעריהם ומסעדות מעולות ואיכותיות מציעות שפע של מטעמים אורוגוואיים אוטנטיים.

אחד המקומות המומלצים הוא כמובן שוק הנמל ,Mercado del Puerto בו ממוקמות טובות מסעדות הבשר של האיזור במין מבנה עתיק ענק המשרה אווירה נעימה ביותר של בילוי של אחר הצהריים – אין מקום כזה בעולם, באחריות.

תיאטרון Solis מבצבץ לו שם בפינה קרוב לשער העתיק, זהו התיאטרון העתיק ביותר באורוגוואי, הוא נבנה בשנת 1856 ובשנת 1998 הממשלה

איזור הרמבלאס (טיילות לאורך החוף) ~

 מונטווידאו התברכה בעשרות קילומטרים של טיילות לאורך החוף, טיילות אלו מתחילות מהנמל עצמו ומסתיימות קרוב לגבולה המזרחי של העיר עם מחוז Canelones,כדאי ואף רצוי לטייל ולחקור אותם באם הזמן עומד לרשותכם.

חוף מאלבין Malvin הוא החוף היפה ביותר, מול חוף זה ממוקם אי-קטן הנקרא בפי המקומיים "אי-השחפים" Isla de las Gaviotas בה ניתן להגיע אליה בסירה או באמצעות גלשן רוח-מומלץ ורצוי להגיע לאי.

חוף פוסיטוס Pocitos הוא החוף הפופולרי ביותר בקרב התושבים הרבים, ממוקם בשכונה בעלת אותו השם ומזכיר במידה מסוימת את חופי תל-אביב ובת-ים.

פארק באז'ה ואצטדיון סנטנריו~

איזור זה, הוא אחד האיזורים הירוקים והגדולים הקיימים במונטווידאו ,ניתן לומר שזהו הלב הגיאוגרפי של העיר, כאן ממוקם האצטדיון סנטנריו , בו נערך לראשונה המונדיאל הראשון בהיסטוריה בשנת 1930 שבו ניצחה הקבוצה המארחת ומאז זהו עבור רוב התושבים, מין מונומנט היסטורי בגלל מה שהתרחש כאן אז, כאן גם בית המשחקים הקבוע של נבחרת אורוגוואי.

איזור ה – Cerro ~ Zona del Cerro

איזור זה, הוא בעצם מקור השם של העיר, כאשר הספנים הראשונים הגיעו לאיזור, תחילה הם ראו את ה Cerro המקום הגבוה של העיר, ואז ,ספק של פרץ ההתרגשות או ספק של מה הם עמדו לגלות כאן, הזקיפים על האוניות צעקו בקולי קולות "ראיתי הר !!! ובספרדית של אז Monte-video ומכאן העיר קיבלה את שמה.
ה Cerro הוא קרוב לוודאי נקודת התצפית היפה אל העיר, גם ביום ובטח גם בלילה, על הפסגה, ניתן למצוא מבצר עתיק זכר לתקופה הקולוניאלית וגם לבקר במוזיאון של הגיבור הלאומי הגנרל ארטיגאס General Artigas.
מהגבעה ניתן לצפות על כל המפרץ הנפרש לפנינו, שני הנהרות השוטפות את מונטווידאו ויוצאים אל הים הפתוח, קו הרקיע של העיר, ארמון סאלבו Palacio Salvo ומגדל התקשורת.
הזמן הטוב ביותר לצפייה הוא בשעות המוקדמות של הבוקר, כשהשמש זורחת מאחורי קו הרקיע והמפרץ, יחד עם זאת גם בזמן השקיעה תוכלו להתענג מקרני השמש האחרונים של היום, כאשר אלה מוחלפים על ידי אורות העיר הראשונים של אחה"צ.

לקריאה נוספת על מונטווידאו* : הכר את מונטווידאו