בצפון מערב אורוגוואי, באזור החוף ודי קרוב לנהר אורוגוואי, טמון אחד ממאגרי מי תהום הגדולים בעולם : אקוויפר גוארני Acuífero Guaraní .

אקוויפר-גוארני-Acuífero-Guaraní1

אקוויפר גוארני Acuífero Guaraní

מערכת מים זו משתרע על חלק מהשטחים של ארגנטינה, ברזיל, פרגוואי ואורוגוואי. ודווקא במדינה האחרונה טמפרטורת המים נעים בין 38 ו -46 מעלות צלזיוס, מה שהופך את המקום כאידיאלי לניצול של מים תרמיים הזורמים ממעמקי כדור הארץ.

היתרונות של מים טרמיים ידועים לאדם מאז ימי קדם ובדיוק כמו אז – גם היום הם משמים כמקור לבריאות

הודות למאפייני איכות הסביבה הטבעיים שבו הם ממוקמים, איכותם של המים הטרמיים ,פותחה במהלך השנים תשתית אטרקטיבית ומגוונת כדי ליהנות מן המים היוצאים מבטן האדמה, אתרי ספא נפתחו כדי לשתף ולחלוק בהם יחד עם אלפי מבקרים המגיעים במהלך כל השנה ,הרוצים ליהנות מ "תיירות הבריאות" המקומית והייחודית זו.

האתרים באורוגוואי לא רק משפיעים לטובה על האיזון האורגני והאקולוגי של המקום כאחד, אלא גם ובעיקר תורמים לתחושה של חופשה אמיתית במקומות שלווים בהם ניתן להנות מהרגשת רוגע פיזית ונפשית וזה בעצם המוניטין שיצא למקומות המיוחדים הללו בהם ניתן לבקר בכל עונות השנה.

האפשרויות המוצעות על ידי אתרי הספא הם שונות ומגוונות , והן כוללות טעימה מכל מגוון ההצעות לבחירה : טיפולי בריאות, כושר, טבע התרגעות וכל מה שיש למעיינות להציע.

בכל אתרי הספא הטרמי, אפשרויות הלינה מגוונות, מלונות, מוטלים, בקתות להשכרה ואתרי קמפינג-לינה באוהלים בטבע.

טרמאס דה ארפיי Termas de Arapey

מיקום: 80 קילומטר מצפון לעיר Salto

תכונות המים: המים הטרמיים מכילים יוד, ברזל, סידן, מגנזיום ופלואור. בחלקיו הקטנים של הספא המים ללא גוון אך ברוב האתר גווניו הם כחלחל טעמיו נעימים וחסרי ריח.

טרמאס דה ארפיי Termas de Arapey

טרמאס דה ארפיי Termas de Arapey

טמפרטורה ממוצעת: טמפרטורה 39 ° C מרבי: 42 ° C

פעילות רפואית: למי מעיין ב Arapey יש את כל התנאים אידיאליים ליישומה כרפואה אלטרנטיבית וטיפולית. טיפולי אמבט אשר מצוינים בפעולת הרגעה, מימיו של המעיין יעילים מאוד בטיפול בראומטיזם -כמו כן, יש למים תכונות של ריפוי להרגעת קיבה כיוון שהמים ראויים לשתייה.

תשתיות: האתר הכי פופולארי של האיזור, ממוקם בתוך נוף כפרי בין נהרות ויערות מקומיים, ומציע את כל מה שאתם צריכים בשביל הנופש המושלם

במקום 6 בריכות הפרוסות על שטח של 250 דונם, בתי מלון של 3-4 וחמישה כוכבים בנוסף, צימרים איכותיים המתאימים לכל כיס.

טרמאס דה אלמירון Termas de Almirón

מיקום: 85 קילומטר ממזרח לטרמאס דה אלמירון Termas de Almirón Paysandú על כביש 90 .

תכונות מים: האתר היחיד במדינה עם המים מלוחים אשר מקורם מן הים, בעלי סגולות ריפוי יחודיות ומרגיעות המגיעים לטמפרטורה של 42 מעלות.

טמפרטורה ממוצעת: בין 36 ל 38 מעולות צלסיוס.

פעילות רפואית: בגלל המליחות הגבוהה של מימיו, האתר מומלץ כאידיאלי בטיפול נגד ראומטיזם על מגוון סוגיו באמצעות אמבטיות תרמיות.

תשתיות: אתר הנופש התרמי Almirón שוכן בנוף של גבעות, יערות קטנים עם מגוון רחב של תיירות אקולוגית ונחלים בהם ניתן ליהנות מדיג וגם לטעום מעט מן תיירות אקסטרים השקט והשלווההמאפיינים את המקום מזמינים אליו אלפי תיירים הפוקדים אותו מדי שנה שנהנים משילוב של נופש יחד עם טבילה במעייניו. ניתן להשכיר באיזור מקומות קמפינג, ביקתות ומלונות הממוקמים בקרבת המקום.

בספא קיימות 3 בריכות טרמיות עם עומקים שונים, אחת עם מים קרירים ועוד אחת סגורה עם מערכת של זרנוקי מים.

טרמס דל דיימן – Termas del Daymán

מיקום: 6 קילומטר דרומית לעיר Salto

תכונות מים: מחקרים על המאפיינים של המים שמקורם ב Daymán מגלים המצאות של יוד, ברזל, סידן, מגנזיום ופלואור. שימו לב שהטמפרטורה של המים של Daymán היא הגבוה ביותר של אורוגוואי, שמקסימאלי מגיע ל 46 מעלות צלסיוס.סגולות המרפא של המים מאופיינים מהשילוב של החום עם המליחות הנמוכה יחסית.

טמפרטורה ממוצעת: בין 39 ל 46 מעלות צלסיוס.

פעילות רפואית: המים ב Daymán עומדות בכל התנאים האידיאליים ליישומה כרפואה אלטרנטיבית וטיפולית ובדיוק כמו ב Arapey , המים ראויים לשתייה ומומלצים כמרפא לסוגים שונים של ראומטיזם (שִׁגָרוֹן)טרמס דל דיימן - Termas del Daymán

תשתיות: מתחם של מעיינות טרמיים Daymán הוא העתיק ביותר במדינה ,מטופל דרך קבע על ידי קבוצה של אנשי מקצוע המפתחים את המקום ונחשב כהחשוב ביותר באזור.

במתחם ההידרותרמי Daymán קיימים סטנדרטים מדעיים ברמה גבוה עם הכרה ברמה בין-לאומית המעניק טיפולים שונים עבור אנשים עם לחץ ובעיות של שרירים.

במקום ניתן למצוא 11 בריכות עם טמפרטורות המווסתות בהתאם לאקלים של העונה. אתר הנופש כולל סאונות,      water jets, בריכת אוזון, ומקלחות סקוטיות ושוודית.

יש באזור הספא מגוון רחב של בתי מלון, ביתנים ווילות ברמות קטגוריות שונות ויש לו קיבולת כוללת של 3,000. איש – בנהר Daymán הקרוב תוכלו להנות מחופיו היפים עם החולות הדקים בחודשי הקיץ.

טרמס דה גואבישו Termas de Guaviyú

מיקום : 60 ק"מ מצפון ל Paysandú בק"מ ה-441 בכביש מספר 3

תכונות מים: תכולה הגבוהה של רכיבי מינרלים כגון סידן, מגנזיום, אשלגן ופלואור המיוחס לריפוי המים האלה ותכונות הרגעה מאפיינים את האתר כאידיאלי עבור ההרפייה מקסימאלית , המתחם מוקף אזורי מרעה.

טמפרטורה ממוצעת: בין 37 ל 39 מעלות צלסיוסטרמס דה גואבישו Termas de Guaviyú

פעילות רפואית: המים אינם מותרים לשתייה בגלל המצאות של מעט ארסן.

באמבטיות הטרמיות יש אפקט מרגיע, מפחית רגישות עצבית-שרירית ותהליכים דלקתיים וזו סיבה טובה כטיפול אלטרנטיבי נגד מחלות שריר כגון-דלקת פרקים ניוונית, מפרקים ומצב של חילוף חומרים לא מסודר.

תשתיות: האתר ממוקם ליד הכביש הלאומי מספר 3, בתוך עצי דקל מסוג Yatay בסביבה כפרית . 4 בריכות עגולות ו 4 בריכות עם סילוני מים. השהות במקום יכולה להיות בבתי מלון, אתרי קמפינג ובקתות. יש כאן את כל השירותים הנחוצים כדי להנעים את שהותכם ברמה טובה ואיכותית. על גדות נהר ה-Guaviyú ניתן לשלב טיולים, שיוט בסירות ואפילו מדיג.

טרמאס דה סאלטו גראנדה Termas de Salto Grande

מיקום: 10 קילומטר מצפון לעיר Salto

תכונות מים: המעייניות של סלטו גראדה ממוקמים בתוך מלון הורסיו קירוגה. הם מסווגים כבעלות ריכוז גבוה של ביקרבונט ונתרן ויש להם תכונה ייחודית של טיפול במגוון רחב של מחלות פרקים.

טמפרטורה ממוצעת: טמפרטורה בין 38 ל 45 מעלות צלסיוס.טרמאס דה סאלטו גראנדה Termas de Salto Grande

פעילות רפואית: הודות לאיכויות שבה, מעיינות סאלטו גרנדה ידועים כמרפאים את העור הפגום, וגם מקום מצויין להתרגעות ומנוחה.במקרה של שתייה על קיבה ריקה, יש למים סגולות מעולות לטיפול כנגד צרבות, קיזוז מצויין למעיים וכנגד הפרעות כליתיות.

תשתיות: כאמור מעיינות Salto Grande מהווים חלק משירותיו המוצע על ידי מלון הורסיו קירוגה, יש כאן צוות רב תחומי של רופאים המציעים מגוון טיפולים כגון טיפול בעודף משקל, אנטי סטרס וטיפולי יופי. במקום בריכות שחיה, סאונות ומקלחות עיסוי.חדרי כושר עומד לרשות המבקרים.

במלון יש 80 חדרים והוא מוקף בפארק של 218 דונם אידיאלי לרכיבה על אופניים, סוסים, או הליכה. במלון יש גם קזינו.