השטח הטריטוריאלי של אורוגוואי משתרע על שטח של 176.215 קמ"ר. אורוגוואי נראית מדינה קטנה אך בהשוואה לשכניה, היא גדולה יותר מכמה מדינות במרכז אמריקה ואירופה. היא יכולה להכיל בגבולותיה אזורים כמו: הולנד, דנמרק, בלגיה ושוויצריה ביחד.

palmares

תרמילאים רבים עורכים כאן טיולים, אבל לא רק הם. אורוגוואי מותאמת גם לבני גילאים אחרים ולתיירים שאוהבים להתפנק. יש בה מקומות תיירות הן

לחבר'ה שרוצים להיזרק ולנקות את הראש וגם לתיירים שרוצים את מלוא הפינוקים.

מערכת הנהרות הצפופה והעשירה חוצה את שטח אורוגוואי. ניתן להבחין בארבעה נהרות גדולים: הריו דה לה פלטה, נהר האורוגוואי, הלגונה מארין והריו נגרו. נהרות אילו והסכרים הגדולים שלהם הינם בעלי השפעה מאוד חשובה כיוון שהם מספקי מים ומחולליי אנרגיה, (באמצעות גנרטורים המותקנים במקום)- המספיקה לכל צורכי המדינה.

גבעה טבעית מקומית – monte indígena (9)כאמור נופיה היחודיים של אורוגוואי מורכבים ברובם ממישורים עצומים נמוכים, ללא הרים גבוהים , דבר המאפשר נסיעות ארוכות ללא מכשולים, רצף של גבעות והרים הפרוסים סביב בגוונים ירוק צהוב ילוו אותנו בנסיעתנו בתוך המדינה. הר הקטדרל Cerro Catedral המתנשא לגובה של 514 מטר, הוא ההר הגבוה ביותר במדינה, הוא ממוקם במחוז מלדונאדו Maldonado קרוב לכביש מספר 109. שמו של ההר ניתן לו כך בגלל צורותיו המוזרות בחלקיו הגבוהים, דבר המאפיין מאוד את דרום המדינה. הוא דומה להר אנימס שגובהו נישא לגובה של 501 מ'והממוקם ברכס ההרים בעלי אותו השם.

 

Cabo Polonio קאבו פולוניו

אורוגוואי חולשת על פני 600 ק"מ של קווי חוף עם חופים מדהימים. מחציתם נמצאים על השפך של ריו דה לה פלטה והיתר באוקיאנוס האטלנטי.

Punta del Diablo

אזורים ומחוזות

שטח אורוגוואי מחולק ל 19 מחלקות.עיר הבירה היא מונטווידאו, היא בנויה על המפרץ של ריו דה לה פלטה, נמל טבעי ושופע אפשרויות במונחים של שירותים ובנייה – עיר מודרנית.

mapa-politicoהחלוקה הטבעית הראשונה היא ההבחנה המסורתית בין האזור הצפוני לבין
האזור הדרומי, אשר מופרדים על ידי הנהר ריו נגרו (Rio Negro)
וקוצ'יז'ה גראנדה .(Cuchilla Grande)
המזרחי מגדיר אזור שנבדל משני האזורים המוזכרים לעיל ונקרא האזור המזרחי.
האזור הצפוני מחולק ע"י קוצ'יז'ה דה האדו (Cuchilla de Haedo) בשני אזורים: צפון/מרכז וצפון/מערב.

דרומית לריו נגרו ומערבית לקוחילה גרנדה, אנו מוצאים את האזור הדרומי והדרום מזרחי.
אם כן, אורוגוואי מחולקת ל -5 אזורים: צפון/מערב, צפון/מרכז, מערב/דרום, דרום/מרכז ודרום/מערב