שטחה הטריטוריאלי של אורוגוואי משתרעת על פני 176,215 קמ"ר.
אומנם היא נראת מדינה קטנטנה אך לא כך הוא הדבר בשטח, לעומת מדינות שונות בעולם אורוגוואי יכולה להכיל בתחומה מדינות כמו: הולנד,דנמרק,שווצריה ואפילו את ישראל.
מערכת הכבישים באורוגוואי מציעה מגוון לא רחב של כלי תחבורה כדי לתור בה, וכיוון שכאמור במאמר קודם,מתוך 3 וחצי מליון תושבי המדינה רק מיליון וחצי גרים בתוך עיר הבירה –מונטווידאו.אז תארו לכם את כל השטח הענק הנותר רק לכשני מיליון תושבים המפוזרים לרוחבה ואורכה של המדינה-תשכחו מפקקים…
להלן מעט מידע על תחבורה ומרחקים שונים, נתמקד תחילה על הגעה אליה ממדינות שכנות וגם הרחוקות ואז Zoom Down לתוך המדינה-מתחילים-כל הדרכים מובילות ל….אורוגוואי.
בטיסה.
לשדה התעופה החדש של מונטווידאו מגיעות טיסות מכל יעד באיזור.מרבית הטיסות הרחוקות מכאן ולכאן מגיעות מספרד הרחוקה לעומת הקצרות ביותר אשר מגיעות ממדינות במרכז אמריקה וצפון אמריקה –הטיסה הקרובה ביותר היא מארגנטינה השכנה עם טיסה של כ-חצי שעה עד 40 דקות מבואנוס איירס למונטווידאו.בעונת הקיץ שמתחילה בינואר ועד מרץ ניתן להגיע גם בטיסות ישירות לפונטה דל אסטה "פנינת המזרח" המוזכרת בבלוג – ע"ע מקומות שאסור לפספס באורוגוואי.
דרך אגב, במהלך 2013 נפתח טרמינל חדש בשדה התעופה הבין-לאומי של אורוגוואי הנקרא קרסקו Carrasco (על שם שכונתה היוקרתית של מונטווידאו הגובלת לשדה) והוא נמנה על 10 שדות תעופה היפים של דרום אמריקה.

במעבורת

אופציה נוספת ופופולארית מאוד בקרב תיירים הרוצים לשהות בפיסת גן העדן,הוא להגיע באמצעות מעבורת דרך נהר הכסף הלוא הוא Rio de la Plata היא להגיע במעבורת ישירות מבואנוס איירס השכנה בעלות זולה יחסית לטיסות אבל בזמן ארוך יותר.
רעיון נהדר למי שחושק להגיע לכאן ,לטייל בסמטאותיה המופלאים של קולוניה, לאכול במסעדה טובה ,לצפות על המפרץ מהמגדלור הגבוה ולחזור אח'צ ליעד המוצא.
באופן כללי, מרוב היעדים ההגעה לאורגוואי תהיה זולה יותר באוטובוס מאשר באמצעי התחבורה הנוספים. עם זאת, הנסיעה במעבורת מהירה יותר ובעיקר חוויתית בהרבה.במידה ותרצו להגיע מיעדים מרוחקים יחסית (צ'ילה או מקומות בברזיל למשל) יהיה כדאי לבחון טיסה, אשר תחסוך לכם זמן רב ולא תהיה יקרה בהרבה מהאוטובוס.הכל לשיקולכם ובהתאם לזמן העומד לרשותכם-כל האופציות פתוחות בפניכם.האתר הרשמי של המעבורת : http://www.buquebus.com/BQBPreHome.html

buquebusתחבורת פנים ארצית- אוטובוסים ציבוריים

רוב אוטובוסים הבין לאומיים מגיעים למונטווידאו מערים רבות בארגנטינה וכן מברזיל,צ'ילה ופרגוואי.ניתן גם להגיע עד פונטה דל אסטה הנמצאת כ-150 ק"מ בלבד ממונטווידאו וכמובן קולוניה דל סקרמנטו מערבית למונטווידאו ורחוקה כ- 176 ק"מ.
האתר הרשמי של מערכת האוטובוסים של אורוגוואי : https://www.urubus.com.uy/
התחנה המרכזית לכל הנסעיות באיזור : http://www.trescruces.com.uy/

כאחת המדינות עם שטח הקרקע הקטן ביותר באמריקה הלטינית, יש לאורוגוואי את היתרון של נסיעת מרחקים קצרים בצורה נוחה בין יעדים והערים הגדולות.
שטחה של אורוגוואי משתרעת על פני 8,705 קילומטרים של כבישים וכ-2300 קילומטרים של כבישים מהירים. וכשכך פני הדברים,האמצעי התחבורה העיקרי הם כמובן האוטובוסים בהתחשב שנסיעות לאורכה ולרוחבה של המדינה לא יעלו על 5 שעות נסיעה.
חשוב לציין שחברות תעופה רבות מציעות טיסות יומיות מקומיות, במיוחד ממונטווידאו לפונטה דל אסטה וSalto. בצפונה של המדינה.
באורוגוואי אין מערכת רכבות תת-קרקעיות ורכבות נוסעים-היה בעבר אך כנראה עקב המרחקים הקצרים יחסית וכניסת רכבים חדשים ומהירים יותר נושא הרכבת לא שגשגה כלכלית.בהעדר רכבת תחתית והשימוש המוגבל בקווי רכבת, אמצעי התחבורה העיקרי באורוגוואי הוא האוטובוס (אוטובוס או קולקטיבו).
כיוון שהתחבורה הציבורית הינה העיקרית במדינה, האוטובוסים הם דייקנים ונוחים למדי,ותוכלו להגיע איתם לכל מקום.
יש כמובן לזכור שככל שהיעד מרוחק מהפריפריה האורבנית ,התדירות של התחבורה הציבורית תיהיה נמוכה יותר.

מוניות

מוניות תמצאו בכל הערים, ובכולן נהוג להפעיל מונה.
השכרת רכב
השכרת רכב גם היא דרך לא רעה לטייל במדינה ורמת הכבישים הטובה והשילוט הברור מאפשרים נהיגה טובה ובטוחה.המקום הנוח ביותר להשכיר בו רכב הוא מונטבידאו. צעירים מקומיים רבים בוחרים לטייל מחוץ לערים הגדולות בטרמפים, וככלל זה נחשב יחסית לבטוח.

mapa de rutas